سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درباره وبلاگ
  شهر صبح[58]


هیچم و «هیچ» در وصف ناید ! /// «شهر صبح» روز یکشنبه 24ام خرداد 88 مصادف با میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) جهت نشر مطالب مفید و سهیم کردن دوستان در دیده ها، شنیده ها و احیانا دانسته های این حقیر در «بلاگفا» ایجاد شد اما به دلیل خباثت های غیرقابل تحمل مدیریت بلاگفا مجبور به ترک اونجا و نقل مکان به پارسی بلاگ شدم.
ویرایش
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
ابر برچسب ها
امکانات دیگر

پاردیک

خلاصه ترین توصیف اینه که یک بابیلون فول و شاید بهینه شده است.
رایگان نیست! و باید مبلغی هزینه براش بپردازید.

خودم که استفاده کردم کارایی خوبی داره و ازش راضیم.
به امتحانش می ارزه:

http://pardic.net
برچسب ها : دانلود  ,
      

دریاچه ی اورمیه دیگر تفاوت چندانی با کویر لوت و دریاچه نمک قم ندارد...

تصاویر مربوط به عصر دلگیر جمعه 1392.07.19
پل شهید کلانتری دریاچه اورمیه که با نابودی دریاچه، آبی در طرفین اون وجود نداره.
(23 تصویر)

دریاچه ای که نابود شد

دریاچه ای که نابود شد
ادامه مطلب...


برچسب ها : مباحث روز  ,

      

حال، بنده قسمتی از بیانات یکی از علمای اخلاق[1] را برای شما می خوانم و بعد یک تذکرات مهمی به شما خواهم داد که هم برای همکاران خودم لازم است و هم برای شماها.

«و بالجملة فالازم ان یراقب قلبه حتی یکون حیاً بذکر الله و الحضور بین یدیه بما یرضی من مراسم العبودیّة».[2] انسان  باید در این ماه در مقام مراقبه باشد، تا قلبش را زنده نگه بدارد.

مرحوم حاج میرزا جواد آقا (ره) می فرمایند: غرض از احیاء گرفتن در این شبها این است که قلب شما متوجه ذکر پروردگار باشد، قلباً متذکر باشید. اگر قلباً در مقام مراقبه نباشید؛ مانند این است که یک کسی با یک کسی صحبت می کند؛ اما این طرف و آن طرف را  نگاه می کند. این خیلی بد است، آقاجان! باید قلباً شما متوجه پروردگار باشید.

«فان المقصود من احیاءِ اللیالی».[3] مقصود از شب زنده داری در این شبها چیست؟ مقصود احیای قلب است و حیات و زندگی قلب منوط به ذکر و فکر است.

«و القلب الغافل کالمیت». این که اشخاصی برای تهجد بلند می شوند؛ اما تمام صفحه ی دل و صفحه ی فکرشان مشغول است، این به درد نمی خورد.اینها دورند. پروردگار اینها را در یک مرتبه ی پایین بیدار کرده است. بعد می فرماید: «و المشغول بغیر رضی الله من المکروهات ادون من المیت». یعنی محرمات که جای خود دارد، اگر به مکروهات هم مشغول باشند، قلبشان غافل است.

ایشان (مرحوم میرزا آقا ملکی تبریزی) هم مجتهد در علم اخلاق بوده است، هم مجتهد در تفریعیّات. ایشان می فرمایند: اگر در ماه رجب اعمال حرام از کسی سر بزند؛ ممکن است به سوء خاتمه مبتلا بشود.

پی نوشت:
[1] - مرحوم میرزا جواد آقا ملکی تبریزی (ره)

[2] - المراقبات /79
[3] - فان المقصود من احیاء اللیالی احیاء القلب فیها و حیاة القلب انما هو بالذکر والفکر والقلب الغافل کالمیت والمشغول بغیر رضی الله من المکروهات أدون من المیت والمشتغل بالمحرمات فی هذه اللیالی یشتد حاله من المشتغل بها فی غیرها و لعه یورث سوء الخاتمة. المراقبات /80

سخنرانی مرحوم آیت الله حق شناس در ماه رجب
منبع: کتاب «ز ملک تا ملکوت» دفتر اول
برچسب ها : بزرگان  ,
      

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در جمع اعضای کانون طلوع با اشاره به اینکه در روز‌های اخیر یک حماسه سیاسی در کشور اتفاق افتاد که کم نظیر بود، اظهار داشت: اجتماع پرشور و باحرارت همراه با احساس مسئولیت مردم کشور، از جمله مواردی است که در دیگر کشور‌ها نظیر آن را سراغ نداریم و اظهارات رسانه‌های غربی و مسئولان کشورهای غربی، نظر مقام معظم رهبری که همان موضوعیت داشتن حضور مردم است را تأیید می‌کند، اما در کنار آن مسائل و سئوالاتی برای برخی پیش آمده است که موجب ابهام یا دلسردی برخی در روند آینده است که باید آن را تبیین کنیم.  
ادامه مطلب...


برچسب ها : سیاست  ,

      

شعری از کتاب «فیض بوک» :

«در خانه ما رونق اگر نیست صفا هست»
اما کسی از بنده نپرسیده چرا هست؟!

یک علتش این است که در کوچه پشتی
همسایه فرهیخته‌ای مثل شما هست!

یک علتش آن است که در هیچ مکانی
آن قدر صفا نیست که در خانه ما هست
ادامه مطلب...


برچسب ها : شعر و ادبیات  ,

توسط : شهر صبح |   نظر بدهید
      

شاید الان مرور این صحبت ها خالی از لطف نباشه
مربوط به چند سال پیشه ...

دانلود کنید

حجم فایل: حدود 2 مگابایت
برچسب ها : پرسش و پاسخ - ولایت فقیه  ,
توسط : شهر صبح |   نظر بدهید
      

یک وقت است دو طرف همدیگر را قبول دارند، می نشینند بر پایه ی مشترکات و تفاهماتی که باهم دارند موارد اختلاف را حل و «اختلاف زدایی» می کنند تا اون رابطه دوستانه و مسالمت آمیز برقرار بماند.
اما موقع دیگری ممکن است اوضاع به این شکل نباشد و نسبت های تفاهم و تخاصم برعکس باشد یعنی یک طرف، کلیت و موجودیت طرف دیگر را قبول نداشته باشد و فقط گاهی برای فریب و ظاهرسازی لبخند و نیشخندی بزند.

وقتی مشکل مستکبرین و استعمارگران عالم (آمریکا و غرب) با موجودیت نظام اسلامی است و جز به سقوط نظام اسلامی، تجزیه کشور و به ذلت کشاندن ملت و تازاج کامل منابع ملی راضی و قانع نیستند با کدام مذاکره و دیپلماسی می توان با آنان کنار آمد!؟

آن زمانی که دولت افسادات یه تعبیر خودش «تنش زدایی» می کرد و مدام عقب نشینی می نمود (که دستاوردش «محور شرارت» نامیده شدن ایران بود و عنقریب بود با ذلتی که دولتمردان افسادات داشتند و اطلاعات محرمانه ای که به دشمن لو داده بودند حمله نظامی هم به ایران صورت بگیرد) مقام معظم رهبری یک جمله ای گفتند که برای هر عاقلی کفایت می کند؛ قریب به مضمون، فرمودند ما تنش زدایی کنیم؟ بسیار خوب، حد این تنش زدایی را مشخص کنید. ما تا کجا باید عقب بنشینیم تا آمریکا و غرب از ما راضی شوند و دست از دشمنی و تحریم بردارند!؟ فعالیت هسته ای را متوقف کنیم؟ از روابط نامشروع و مفاسد اخلاقی ممانعت نکنیم؟ به انواع و اقسام گروه های معارض و حتی اوباش و سارقین و ... اجازه جولان بدهیم (که حقوق بشر تأمین بشود)؟ ....!؟  حد این تنش زدایی کجاست؟  مگر خواسته های آنان تمام می شود؟  هر یک قدم که عقب نشینی کنیم آنها یک گام جلوتر می آیند و خواسته جدیدی مطرح می کنند.

وقتی دشمن ببیند تحریم مؤثر است، فلان حربه ی دیگر مؤثر است به چه دلیل نباید از این ابزار مؤثر و موفق علیه ما استفاده نکند!؟
مذاکره ای که آقایان مطرح می کنند، مذاکره نیست التماس و استیصال و ذلت است و دادن این پیغام به دشمن که شما موفق بوده اید، از همین راه می توانید به ما ضربه بزنید و خواسته های خود را تحمیل کنید.

دکتر ولایتی صحیح می فرمایند که برخی حرفهای نسنجیده و اضافی و خودسرانه از سوی برخی مسئولین است که کشور را دچار مشکل می کند. اما این که با دیپلماسی (از جمله مذاکره با امثال فرانسه) مشکلات را رفع می کنند برای بنده قابل هضم و به لحاظ عقلی قابل قبول نیست.

شاید بهترین تعبیر، بیان دکتر جلیلی باشد که ما باید «تهدید زدایی» بکنیم ، نه «تنش زدایی». چرا که «تنش» را ما ایجاد نکرده ایم و زیاده خواهی و بهانه جویی برخی قدرتهاست که موجب تنش شده است.
وقتی دشمن ببیند ابزارهای او رخنه ای در اراده یک ملت ایجاد نمی کند آن وقت است که او را به عنوان یک قدرت می پذیرد و پای میز مذاکره می نشیند و خواسته های او را می پذیرد ، نه آن هنگام که ملتی در برابر او در حال عقب نشینی است و به تعبیر و خیال خام برخی آقایان «تنش زدایی» می کند.

آقایان باید امثال صدام و سایر سرسپردگان و بله قربان گویان رو جلو چشم خود داشته باشند و عبرت بگیرند و راه درست رو پیدا کنند.


خطاب «لکم فی رسول الله اسوة حسنة» برای ما هم هست یا نیست؟ مسلمان هستیم یا نیستیم؟ خدا و وعده های او را باور داریم یا نداریم؟

پی نوشت:
جملات انتهایی فوق به معنای رأی دادن بنده به دکتر جلیلی نیست و هنوز در انتخاب کاندیدای اصلح به قطعیت نرسیده ام.
برچسب ها : سیاست  ,
توسط : شهر صبح |   نظر بدهید
      
<      1   2   3   4   5   >>   >